میکاپ اسموکی | به همراه آلبوم جدید عکس میکاپ اسموکی ۲۰۲۰

عکس میکاپ اسموکی 2020

میکاپ اسموکی یکی از زیباترین سبکهای آرایش می باشد و کاملا برای مجالس و مهمانی‌های مجلل مناسب است. برای انجام میکاپ اسموکی علاوه بر تمرین باید شناخت دقیق و صحیحی از چهره خود داشته باشید. آشنایی کاملی با ابزارآلات و لوازم آرایشی نیز مهم است.

بیشترین تمرکز در میکاپ اسموکی مربوط به ناحیه چشم‌ها امی باشد و سایر نواحی چهره به عنوان عناصری مکمل و البته ملایم در این آرایش مورد توجه قرار می‌گیرند. در این مقاله به بررسی همه جانبه میکاپ اسموکی خواهیم پرداخت.

MODAMAGAZINE
عکس میکاپ اسموکی بنفش
عکس میکاپ اسموکی بنفش

میکاپ اسموکی چیست؟

مدل میکاپ چشم اسموکی یا همان میکاپ چشم دودی معمولا به صورت رنگ های دودی و کرمی و نقره ای اجراء می شود. تمرکز اصلی ما در میکاپ اسموکی بر ناحیه چشم ها می باشد. در میکاپ اسموکی آرایش چشم غلیظ و سنگین است بنابراین و کاملا برای مجالس و مهمانی ها مناسب می باشد.

میکاپ چشم اسموکی باعث زیبایی و جذابیت بیشتر چشم ها می شود و شما می توانید این مدل میکاپ چشم را با هر لباس مجلسی ست کنید و در مجالس و مهمانی های بزرگ و کوچک جذاب تر به نظر برسید.

باید سایه چشم ها را به وسیله رنگ اسموکی (دودی) به روش های مختلف انجام داده و در انتها با استفاده از ملایم ترین رنگ ها به آرایش گونه ها و لب ها پرداخت. این میکاپ درحال حاضر یک ترند می باشد و در ناحیه زیرسازی از سبک میکاپ لایت اروپایی تبعیت خواهد کرد. بنابراین توجه داشته باشید که برای اجرای صحیح میکاپ اسموکی علاوه بر تمرکز ما بر چشم ها باید توجه ویژه ای به زیرسازی و لطافت پوست معطوف داشت. بنابر این در میکاپ اسموکی بیشترین وضوح، غلظت و عمق آرایش را در ناحیه چشم ها داریم و سایر نواحی صورت حالتی محو و مات خواهند داشت تا به درخشش چشمان شما کمک کند.

عکس میکاپ اسموکی
میکاپ اسموکی چیست

زیرسازی پوست در میکاپ اسموکی

برای زیرسازی پوست در میکاپ اسموکی باید به مقدار کافی از کرم مرطوب کننده یا روغن زیبایی برای ماساژ قبل از میکاپ استفاده نمود تا از ایجاد چروک های کاذب در پوست صورت جلوگیری شود. سپس با استفاده از لیکوئید همرنگ با پوست صورت تمامی نواحی صورت را پوشش داده و در انتها با استفاده از اسفنج لاتکس و پن استیک همرنگ به کاور کردن صورت پرداخت. در این مرحله می توان از تکنیک گریم زیبایی صورت استفاده کرده و به گریم گونه ها، گریم بینی و یا گریم چشم ها پرداخت. در مرحله آخر با استفاده از قلم موی میکاپ ( برس بزرگ رژگونه ) مقدار مناسبی از پودر فیکس بی رنگ را بر پوست قرار داده و پس از ۱۰ دقیقه به وسیله برسی ظریف و لطیف بقایای پودر فیکس را از روی صورت بزدائیم، حال پوست صورت ما برای یک آرایش اسموکی زیبا آماده خواهد بود.

پس از یک زیر سازی کامل باید با توجه به فرم طبیعی چشم ها یکی از سه فرم اصلی سایه چشم را که بیشترین هماهنگی با فرم اصلی دارا می باشد، برگزید. اما بیشترین محبوبیت را فرم گربه ای که به چشم ها حالتی شاداب و کشیده خواهد داد دارا می باشد، فرم گربه ای حالتی کشیده و رو به بالا را در چشم ها ایجاد خواهد نمود. با استفاده از سایه دودی در گوشه خارجی چشم ها شروع به سایه زدن نمائید. فرم گربه ای را به صورت محو در چشم ها ایجاد نمائید سپس با استفاده از یک سایه چشم براق و درخشان که تناژی طلایی ( یا هر رنگ براق دیگر ) داشته ناحیه داخلی پلک ها را سایه بزنید. سپس مجدداً گوشه خارجی پلک ها را با سایه دودی پوشانده و فرم واضح تری به چشم ها بدهید. در این مرحله با استفاده از خط چشم مشکی، خطی نسبتاً پهن و گربه ای کشیده و گوشه خارجی خط چشم را با سایه اسموکی محو و تیره نمائید سپس هر دو چشم را کنترل کرده و قرینگی را در چشم ها اجرا نمائید. در انتها از ریمل و یا انواع مژه مصنوعی استفاده کرده و جلوه ای پر حجم و غلیظ به چشم ها ببخشید. تا اینجا تقریبا ۹۰% آرایش اسموکی ما به اتمام رسیده و باید به سرعت رژگونه و رژلب زده و آرایش را به اتمام برسانیم.

عکس میکاپ اسموکی
عکس میکاپ اسموکی

انتخاب رنگ رژلب در آرایش اسموکی

انتخاب رنگ رژلب در آرایش اسموکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که با یک انتخاب اشتباه تمامی تمرکز از ناحیه چشم ها متوجه لب ها خواهد شد. بنابراین به یاد داشته باشید انتخاب شما باید بسیار ملایم، محو و تا حد نهایت نامحسوس باشد. به همین خاطر بهترین پیشنهاد استفاده از برق لب هایی با تناژهای ملایم نارنجی یا صورتی بوده که بدون استفاده از مداد لب جلوه ای، تر و تازه به صورت خواهند بخشید. اگر به هر دلیلی علاقه ای به برق لب ندارید بهتر است از رژ لب های مات و فاقد چربی با رنگ های شکلاتی، کالباسی، کرم پودری و… استفاده نمائید. از طرفی اگر می خواهید گریم لب را برای میکاپ اسموکی انجام دهید باید مداد لب شما دقیقاً همرنگ با پوست طبیعی لب ها بوده تا تغییراتی نامحسوس در ناحیه لب ها ایجاد نماید.

از هرگونه مانور غیر ضروری در ناحیه لب ها پرهیز کرده و به ایجاد طراوت و لطافتی جزئی در این ناحیه بسنده کنید. نگران بی رنگ و رویی در چهره خود نباشید چرا که اصولا مدل این آرایش، بر چنین مبنایی استوار شده است و به وسیله انتخاب رنگ رژگونه و رنگ موها می توان حالتی آراسته و شیک به مجموعه چهره داد.

عکس میکاپ اسموکی
رنگ رژ در میکاپ اسموکی

آرایش گونه‌ها در میکاپ اسموکی

بهترین روش های گونه سازی در میکاپ اسموکی تکنیک های جالب گونه سازی در گریم گونه ها است که حالتی برجسته و پر حجم یا حالتی کشیده و فرو رفته در گونه ها ایجاد می نماید. همانطور که گفته شد این مرحله باید در هنگام زیرسازی آرایش صورت انجام شده تا زمینه ساز استفاده حرفه ای از رژگونه باشد. رنگ رژگونه باید مطابق با رنگ رژلب انتخاب شده و هماهنگی کاملی با تناژ رژلب داشته باشد. سپس با استفاده از برس رژگونه و با ملایمت و تبعیت از فرم گریم گونه ها، قسمت های مشخص شده را کمی رنگ و رو داده و نواحی برجسته را شکیل تر و زیباتر می نمائیم.

عکس میکاپ اسموکی
عکس میکاپ اسموکی – آرایش گونه در میکاپ اسموکی
عکس میکاپ اسموکی
عکس میکاپ اسموکی – آرایش گونه در میکاپ اسموکی
عکس میکاپ اسموکی - آرایش گونه در میکاپ اسموکی
عکس میکاپ اسموکی – آرایش گونه در میکاپ اسموکی

آرایش موها در میکاپ اسموکی

در آرایش اسموکی باید علاوه بر رعایت اصول و مقررات کلاسیک آرایشی، توجهی ویژه به آراستگی موها داشته باشیم. این میکاپ می تواند با هر رنگ مویی ( از تیره ترین رنگ ها تا روشن ترین رنساژها ) هماهنگ شده و زیبایی مخصوصی به چهره افراد بدهد اما آرایش موها باید کامل و زیبا انجام شود. براشینگ ساده و یا انواع بافت مو ( مانند بافت مو به روش تل ) بیشترین محبوبیت را در میان طرفداران این مدل آرایش دارا می باشد. اما اگر به هر دلیلی نیاز به استفاده از تکنیک شینیون مو دارید بهتر است از روش های فشن برای آرایش موهای خود استفاده نموده و یا به فکر بابلیس موها جهت مواج نمودن مو و مدل های پر حجم و شلوغ باشید.

عکس میکاپ اسموکی - آرایش لوکس میهمانی
عکس میکاپ اسموکی – آرایش لوکس میهمانی

دیدگاهتان را بنویسید