استایل زنانه – مونوکروم

استایل مونوکروم (MONOCHROME) یا تک رنگ ، روشی برای طراحی مد و لباس مردانه و زنانه است که توسط آن، ترکیب رنگ لباس های به گونه ای محافظه کارانه انتخاب می شود و رنگ های هم خانواده با سایه روشن های متفاوت در نظر گرفته می شود. مثلا طیف های مختلف گل بهی از تیره تا روشن یا زرشکی تیره تا روشن. ترکیب رنگ در طراحی استایل کار آسانی نیست و افراد در سنین مختلف برای اجتناب از پوشیدن لباس هایی که تناسب رنگ و کمپوزیسیون خوبی ندارد، معمولا از پوشیدن لباس های روشن خودداری و بیشتر به سمت رنگ های خنثی تمایل دارند. مخصوصا هر چقدر سن افزایش می یابد، تمایل به رنگ های سیاه و سفید و خاکستری و طوسی بیش تر می شود.

استایل مونوکرم یک استایل امروزی

اگر فکر می کنید که تک رنگ پوشیدن، متعلق به ده های پیش است، اشتباه می کنید. لباس های تک رنگ، اصلا نشان از سادگی و تیپ های ارزان و بی کیفیت نیست. لباس سر تا تا یک رنگ، یک از بهترین روش های استایلیست ها برای سلبریتی های سینما و موسیقی و ورزش در رویدادهای مختلف است که اسگار و گلدن گلوب و بفتا و گرمی از ان جمله محسوب می شود. مشتریان مونوکروم ، از دیوید بکهام تا آنجلینا جولی را در بر می گیرد. بنابراین اگر شیفته این ترند هستید به شما تبریک می گوییم!

استایل زنانه مونوکروم
استایل زنانه مونوکروم

یکرنگ لباس پوشیدن احساس سادگی و هارمونی بیشتری را تداعی می‌کند. ساختن ترکیب مونوکروم ساده است و نیازی نیست نگران هماهنگ شدن رنگ‌ها باشید، بنابراین بهترین انتخاب برای روزهای پرمشغله شما خواهد بود و از طرفی، این سبک تا حد زیادی مفهوم مینیمال بودن را تداعی می‌کند. با ما همراه باشید تا به بررسی این استایل بپردازیم.

کلمه مونوکروماتیک از دوبخش “مونو” و “کروماتیک” تشکیل شده است که به معنای تک رنگ است. شاید فکر کنید سرتاپا یک رنگ لباس پوشیدن خسته کننده باشد اما استایل مونوکروماتیک به هیچ وجه شما را محدود نخواهد کرد و شما می‌توانید یک رنگ را به عنوان رنگ پایه انتخاب کنید و تناژهای تیره تر و روشن تر از آن رنگ را با آن ترکیب کنید و استایل خودتان را بسازید.

استایل زنانه مونوکروم
استایل زنانه مونوکروم

اگر این ایده را دوست دارید و می خواهید بدانید که چگونه می توان سایه های مختلف از یک رنگ را ترکیب کرد و به یک ظاهر متفاوت مونوکروم Monochrome به وجود آورد بهتر است بدانید که استایل مونوکروم نباید این طرز فکر یا حس و به شما بده که استایلتون باید سر تا پا یک رنگ و کسل کننده باشد! می توانید با ترکیب یک رنگ از تنالیته های مختلف به راحتی خوش پوش و قد بلند به نظر برسید!

استایل زنانه مونوکروم - ترکیب تونالیته رنگ
استایل زنانه مونوکروم – ترکیب تونالیته رنگ

پیشنهاد دیگر در این مورد ترکیب بافت‌های گوناگون همچون؛ چرم، جیر، ورنی، پشمی، بافتنی، ابریشم، مخمل، کنفی، کتان و … است، به این شکل که هر تکه از لباس‌هایتان را از بافت‌های مختلف براق و مات یا برجسته و صاف انتخاب کنید.

خوبی مونوکروم این است که با هر رنگ که دوست داشته باشید می‌توانید این تکنیک را پیاده کنید. مشکی، خاکستری، بنفش، قرمز، آبی، سبز قهوه ای، صورتی…

تک رنگ اما جذاب

برخى از برندها و تاثیرگذاران دنیاى فشن به ما نشان دادند که چگونه لباس هاى هماهنگ بپوشیم، و با رنگها بازى کنیم! بازى با رنگها براى اکثر خانم ها یا حتى آقایون در استایلشون از مفرح ترین کارها است. بدیهى است که خیلى از روزهای پر مشغله مانع انتخاب صحیح رنگ ها و لباس ها مى شود. پس باید دنبال راه چاره اى براى جلوگیری از روزمرگى در لباس هایمان باشیم.

ترکیب مونوکروم، ترکیب تنالیته هاى مختلف رنگها است، این رنگها در لباس ها و اکسسورى ها به راحتى قابل استفاده است و در حالیکه همیشه هم دوست داشتنى و عامه پسند است. استایل های مونوکروم منوط به پوشیدن لباس سرتاپا سفید و سرتاپا مشکی نیست. تمام پوشش شما باید از سایه بندی های یک رنگ خاص باشد ( می تواند هر رنگی باشد). به طور مثال تمام پوشش به رنگ آبی است، این پوشش می تواند از یک رنگ آبی یا تنالیته های مختلفی از رنگ آبی باشد.

به رنگ پوست توجه کنید

در استایل مونوکروم یا تک رنگ انتخاب رنگی که با پوست و موی شما هماهنگی داشته باشد بسیار اهمیت دارد. همیشه توجه کنید چه مونوکروم می پوشید چه مالتی کروم می پوشید، حتما به رنگ پوست توجه کنید. دوم این که انتخاب رنگ، عجیب نباشد. مثلا کم تر مردی یا بانویی در طول روز، لباس سر تا سر زرد رنگ یا صورتی رنگ بر تن می کند. یا مثلا به ندرت پیش می آید که فردی فقط تیپ مشکی بزند! استفاده از اکسسوری ها در طراحی استایل مونوکروم بسیار اهمیت دارد و تضاد رنگ در اکسسوری ها می تواند استایل سرتاپا یک رنگ شما را از روزمرگی رها کند.

نکات پوشش لباس تک رنگ

هنگامی که می خواهید رنگ لباس را انتخاب کنید به رنگ چشم، رنگ پوست و رنگ موها توجه کنید و پس از آن می توانید به راحتی رنگ مناسب خود را انتخاب کنید. و بهتر است با رنگ های خنثی شروع کنید. پیشنهاد طراحان لباس برای جذاب تر شدن مونوکوروم ،ترکیب بافت‌هایی همچون؛ بافتنی، چرم، جیر، کشمیر، ابریشم، مخمل، کتان و … است، به این شکل که هر لایه از لباس‌های رو مانند پلیور، کت، بارونی , پالتو را از بافت‌های مختلف براق و مات یا برجسته و صاف انتخاب کنید، در ترکیب‌های زمستانی گزینه‌های بیشتری برای لایه لایه پوشیدن دارید.

زیبایی و کاربردی بودن لباس های تک رنگ در فصل بهار بیشتر از هر موقع به چشم میاد و دلیل خوبی برای انتخاب آن ها در تعطیلات نوروزی، آخر هفته ها یا سفر های کوتاه است با این روش دیگر دغدغه چی پوشیدن را ندارید. و همچنین برای حمل ساک های مسافرتی، جمع و جورترین حالت ممکن است.

استایل منوکروماتیک برای چه کسانی بهترین انتخاب است

استایل مونوکروم برای افراد ریزنقش و قد کوتاه کاملا مناسب است. تک رنگ لباس پوشیدن به دلیل از بین رفتن مرز بین رنگ های لباس می‌تواند شما را قد بلندتر و لاغرتر جلوه دهد.

استایل مونوکروم، ایده مناسبی برای محل کار می باشد. به ویژه برای زمانی که صبح دیر از خواب بلند می‌شوید و یا روزی پرمشغله در پیش دارید؛ چرا که می‌توانید بزودی آماده شوید و در محل کار شیک و مرتب باشید و به این طریق نگرانی بابت هماهنگ کردن رنگ لباس‌های خود نخواهید داشت.

رنگ های اصلی استایل مونوکروم

خیلی مهم است که استایل تک رنگ شما از رنگ های شیک و جذاب باشد که همواره تیپ شما را شکیل جلوه دهد. رنگ مشکی، رنگی رسمی است و خیلی جدی. با بازی با بافت پارچه ها و تنوع طرح و نقش روی پارچه پیراهن/تی شرت و شلوار، می توانید مونوکروم های مشکی چشمگیر را برای استایل خوب به ارمغان آورید.

رنگ های اصلی استایل مونوکروم

تک رنگ های آبی، گزینه همیشگی شیک پوشان است. آبی، رنگ سلطنتی و گزینه مهم سلبریتی های موسیقی و سینما به خصوص در استایل های کژوال، مونوکروم خوبی برای مشکل پسندان مرد و زن است. رنگی که با اطمینان خاطر می توان به شما بگوییم که همیشه تازگی و جذابیت منحصر به فرد خود را برای هر تیپ و اندام و سنی در هر زمان و مکان حفظ می کند. داشتن چند پیراهن با طیف رنگی متفاوت آبی در کمد لباس هر مرد و زن خوش تیپی الزامی به نظر می رسد. طیف های رنگ آبی این قدر گسترده و شکیل است که برای استایل های تک رنگ آبی می توان همیشه ایده های خلاقی در طراحی تیپ داشت.

اگر با استایل تک رنگ سبز ، استایل تک رنگ آبی و استایل تک رنگ مشکی خاطر خوبی ندارید یا از این استایل ها خسته شده اید، توصیه می کنیم به جای این که یهویی به سمت رنگ های جیغ بنفش و صورتی و قرمز بروید!، استایل های تک رنگ مربوط به رنگ های خنثی را در نظر داشته باشید.

پوشیدن رنگ سفید در بهار یا پاییز یا زمستان جذاب است اما بارش برف و باران را هم درنظر داشته باشید که کوچک ترین لکی نه تنها تیپ را بد رنگ می کند، بلکه شست و شوی آن سخت و هزینه بر خواهد بود. رنگ کرم و رنگ عاجی همیشه گزینه خوبی است برای کسانی که عاشق تیپ های تمام سفید مثل فرشته ها هستند! اگر هیجان سفید (WHITE SENSATION) دارید، رنگ کرمی که طیف رنگ تیره تا روشن دارد را فراموش نکنید که همیشه جذاب و مونوکرم هیجان انگیز است. مخصوصا اگر با کمربند رنگی و کوله پشتی و اکسسوری رنگی ست شود.

رنگ های اصلی استایل مونوکروم
رنگ های اصلی استایل مونوکروم

استایل تک رنگ خاکستری از جمله تیپ های رسمی و همیشه شیک و بسیار کاربردی در مکان و زمان مختلف است. برای کسانی که می خواهند هم کژوال و هم نیمه رسمی بپوشند، مونوکروم خاکستری را توصیه می کنیم که طیف گسترده ای داشته و حق انتخاب زیادی برایتان فراهم می کند. زغالی یا طوسی در استایل تک رنگ خاکستری فراموش نشود.

استایل تک رنگ سبز نیز هم چون استایل تک رنگ آبی، گزینه خوبی برای کسانی است که عاشق رنگ های لیمویی و زیتونی و خاکی هستند. رنگ هایی که معمولا در استایل های کژوال مردان و زنان خوش تیپ مشاهده می کنیم و می توان آن ها را با هم ترکیب کرد. رنگ های خنثی که آزادی عمل خوبی برایتان ایجاد می کند.

استایل تک رنگ سبز

رنگ خنثی یکی از پرکاربردترین رنگ ها برای پاییز و زمستان است.

 به طور کلی ست کردن رنگ های خنثی ساده تر است به دلیل اینکه با بیشتر رنگ ها همخوانی دارند اما برای یک استایل مونوکروم با رنگ طوسی شما احتیاجی به رنگ های متضاد و مکمل ندارید کافی است کمی از تناژهای طوسی، خاکستری و زغال سنگی در استایل خود استفاده کنید .

برای یک ست طوسی بهتر است شلوار خود را از رنگ طوسی تیره تر و بالاتنه خود را روشن تر استفاده کنید .برای خرید یک پالتو طوسی می توانید به راحتی اقدام کنید زیرا علاوه بر استایل مونوکروم می توانید به راحتی آن را با سایر رنگ ها نیز بپوشید .

رنگ شیک و سنگین سبز یشمی

یکی از زیباترین رنگ های فصل پاییز رنگ سبز یشمی می باشد به خصوص برای افرادی که می خواهند استایل سنگین تری را داشته باشند حتما از این رنگ استفاده کنند .

یکی از مزیت های سبز یشمی برای استایل مونوکروم این است که باعث خستگی چشم نمی شود و استایل گرمی را برای شما ایجاد می کند .

رنگ صورتی پاستلی مناسب برای استایل مونوکروم

مطمئنن در بین خانم ها رنگ صورتی و تناژهای کامل آن طرفدارانی زیادی را دارد و ایتم های زیادی را در کمد خانم ها می توان به رنگ صورتی دید بنابراین نباید از جذابیت های رنگ صورتی در پاییز هم غافل شد .

استایل مونوکروماتیک – رنگ صورتی

یک صورتی پاستلی می تواند یک ست بسیار شیک برای استایل مونوکروم پاییزی شما باشد فقط کافی است کمی در رنگبندی آن دقت کنید زیرا تنوع تناژهای رنگ صورتی بسیار زیاد است . بهتر است از صورتی های پاستلی و ملایم تر استفاده کنید و اگر می خواهید کمی رنگ تند بکار ببرید در اکسسوری های خود از آن استفاده  کنید .

برای افرادی که استایل هایی با رنگ شاد می پسندن می توانند از این ایتم شیک در  استایل خود استفاده کنند.

رنگ گرم و پاییزی شتری در یک استایل مونوکروم

همانور که گفتیم رنگ های شتری و کرم قهوه ایی از تم های فصل پاییز هستند و در پالتوها کاربرد زیادی را دارند .اگر می خواهید کمی متفاوت تر این رنگ های را ست کنید حتما از استایل مونوکروم استفاده کنید و رنگ شتری را در کنار تناژهای قهوه ایی ، کرمی و خاکی به زیبایی ست کنید .

استایل مونوکروم روشن ،یک ترند پاییزی

در پاییز ۲۰۱۹ سلبریتی های بسیاری را دیدیم که با یک استایل مونوکروم روشن کرمی و یا شیری بر روی فرش قرمزها دیده شده اند زیرا کاربرد رنگ های کرم و شیری در پاییز امسال بسیار زیاد است ولی چیزی که بیشتر دیده می شود یک ست کامل روشن است و در واقع استایل مونوکروم است که برای رنگ کرم بسیار مد شده است .

در استایل مونوکروم پاییزی خود می توانید از تناژهای روشن شیری ، کرم و خاکی در استایل خود استفاده کنید و برای اینکه استایل شما بیحال نباشد می توانید از اکسسوری ها و یا خرج کارهایی به رنگ طلایی و قهوه ایی استفاده کنید .

آبی ملایم و پاستلی در استایل مونوکروم پاییزی

رنگ آبی پاستلی یکی از رنگ های مناسب برای فصل پاییز و زمستان می باشد و همچنین برای یک استایل مونوکروم بسیار مناسب می باشد همچنین می تواند یک استایل آرام را برای شما بسازد زیرا رنگ آبی از نظر روانشناسی رنگ ها در دسته ی رنگ های آرامش بخش می باشد.

در استایل مونوکروم آبی خود می تواند از اکسسوری هایی با رنگ سورمه ایی استفاده کنید و به استایل خود روح دهید .

استایل مونوکروماتیک - آبی طوسی ملایم
استایل مونوکروماتیک – آبی طوسی ملایم
« 1 از 2 »

دیدگاهتان را بنویسید