انواع بوت زنانه : آشنایی با انواع بوت و نیم بوت زنانه

 1. انواع بوت زنانه : معرفی انواع بوت و نیم بوت زنانه 
  • مطمئنا انواع بوت و نیم بوت زنانه یکی از گزینه های اصلی در انتخاب کفش زنانه در فصل پاییز و زمستان می باشد. قطعا شما هم با مدا هم عقیده هستید که یکی از الزامات اصلی جهت یک انتخاب مناسب داشتن آگاهی و اطلاعات بیشتر در زمینه مورد نظر می باشد لذا در این مقاله ما سعی داریم با معرفی انواع بوت و نیم بوت زنانه در انتخاب یک استایل مناسب در خدمت شما عزیزان باشیم.
 2. انواع بوت زنانه بر اساس ارتفاع ساق بوت

یکی از اصلی ترین روشهای تقسیم بندی بوتها بر اساس ارتفاع ساق بوت انجام می شود. آشنایی با این نوع از تقسیم بندی بسیار مهم است چراکه در نامگذاری  انواع بوت زنانه اصلی ترین ویژگی ارتفاع ساق بوت می باشد.

 • انواع بوت زنانه بر اساس ارتفاع ساق بوت :

 نیم بوت  – انکل بوت ( بوت نیم ساق ) – کلف بوت ( بوت ساقدار ) – بوت زیر زانو – بوت بالا زانو

 • نیم بوت :

ارتفاع ساق نیم بوت دقیقا در ناحیه مچ پا متوقف می شود. نیم بوتها ، بوت هایی هستند که در استایل شما  می توانندجایگاهی اسپرت و هم جایگاهی رسمی را ایفا می کنند. در واقع این نوع از بوتهای زنانه کفشهایی هستند که  در انواع طراحی های خود هم مشابه با کفشهای مجلسی و هم مشابه با کفشهای اسپرت و نیز همزمان با شرایط ویژه بوتها طراحی و تولید  می شوند.

نیم بوتها همواره یکی از انتخاب های مناسب برای فصل پاییز و زمستان هستند که بدلیل ویژگی اصلی نیم بوت ها که سادگی هماهنگ کردن این نوع از بوتهای زنانه با استایلهای مختلف پوشاک  زنانه می باشد،قطعا جایگاه مناسبی  را در انتخاب  بین انواع مدلهای بوت زنانه  به خود اختصاص می دهد.

در انتخاب بین انواع بوتهای زنانه باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بر خلاف نیم بوتها و بوتهای نیم ساق، برخی از مدلهای بوت زنانه را نمی توان با هر استایلی از مد لباس هماهنگ کرد.

نیم بوتها در یک تقسیم بندی کلی به نیم بوت های زیره تخت یا همان اسپرت و نیم بوتهای پاشنه دار تقسیم بندی می شوند.

نیم بوت های پاشنه دار یکی از محبوب ترین کفشهای زنانه در فصل پاییز، زمستان و حتی در اوایل فصل بهار حساب می شوند. مخصوصا چنانچه سعی دارید اندام شما بلندتر و کشیده تر دیده شود قطعا یکی از انتخابهای مناسب برای شما خرید یک نیم بوت  پاشنه دار می باشد. استقبال گسترده از این نوع بوت زنانه باعث شده است که نیم بوت با طراحی های مختلف خود تبدیل به کفشی زنانه و چهار فصل شود برای تمام سلیقه ها شود.

نیم بوت زنانه

 • انکل بوت یا همان بوت نیم ساق

حتما برای شما هم سوال پیش آمده ات که ” تفاوت میان نیم وت و نیم ساق چیست “؟

بوت نیم ساق در محلی حدود سه الی 10 سانتی متری بالای قوزک پا متوقف می شود در حالیکه نیم بوت در ناحیه قوزک پا متوقف می شود. در واقع ارتفاع ساق نیم ساق حدود 3 الی 10 سانتی متر  بلندتر از نیم بوت می باشد.

انکل بوت ها نیز گروهی از بوتهای زنانه بسیار محبوب می باشند که به سادگی با انواع استایل مد زنانه قابل تتطبیق بوده و در انواع اسپرت ، رسمی و مجلسی طراحی و تولید می شوند.

 

بوت نیم ساق زنانه

 • کلف بوت یا همان بوت ساقدار :

چنانچه ارتفاع ساق کفش بیش از 10 سانتی متر بالای قوزک پا باشد قطعا طراحی کفش بر طبق بوت ساقدار انجام شده است.

بوت ساقدار زنانه

 • بوت های زیر زانو و بالا زانو:

در واقع دو گروه از بوتهای ساقدار را تشکیل می دهند و همانگونه که از اسامی آنها پیداست ساق این نوع از بوتهای زنانه تا نواحی زیر زانو  و بالای زانو ادامه خواهد داشت.

بوت بالا زانو زنانه

 • پس از معرفی نحوه اصلی گروه بندی بوت های زنانه حالا در ادامه به معرفی چند نوع از انواع پرکاربرد و محبوب بوتهای زنانه می پردازیم:
 • چلسی بوت:

از معروف ترین طراحی های بوت های نیم ساق با شهرت جهانی باید به چلسی بوت اشاره کرد. تاریخ طراحی چلسی بوت به زمان ملکه ویکتوریا باز می گردد. ویژگی اصلی چلسی بوت استفاده از الیاف الاستیک و کشسان در وجوه جانبی ساق کفش می باشد.

طراحی اصلی چلسی بوت دارای زیره ای صاف بوده است ولیکن امروزه در انواع زیره تخت ، پاشنه متوسط و پاشنه بلند طراحی و تولید می شود.

بوت چلسی زنانه

 • بوت زنانه جورابی

پیشنهاد اول مدا برای فصی پاییز و روزهای نه چندان سرد زمستان  به خانم های شیک پوش استفاده از بوت جورابی  پاشنه بلند  و پاشنه متوسط می باشد. استفاده از بوت جورابی باعث کشیده تر دیده شدن استایل شما خواهد شد و پس از پوشیدن این نوع از بوت شم قطعا شاهد تغییر خواصی در شیکپوشی خودتون خواهید بود.

بوت جورابی زنانه

 • بوت جلو باز

ویژگی اصلی این بوت همانگونه که از اسم آن پیداست جلو باز بودن بوت می باشد . بوتهای زنانه  جلو بازمناسب شرایط هوایی معتدل می باشد لذا جهت پیاده روی در اماکن عمومی صرفا در نیمه اول فصل پاییز و نیمه اول فصل بهار و در هوای معتدل مناسب می باشد. استفاده از بوتهای جلو باز پاشنه بلند در مجالس و یا محل کار علاوه بر القای حس مد پاییزی و زمستانی باعث شیکپوشی و کشیده تر دیده شدن استایل شما خواهد شد.

عموم بوتهای مجلسی زنانه در این دسته جای می گیرند.

مطمئنا این نوع از بوت برای آب و هوای بسیار سرد و بسیار گرم مناسب نمی باشد.

بوت جلو باز زنانه

 • بوت زنانه پاشنه یکسره

فلسفه طراحی بوت پاشنه یکسره استفاده از مزیت کفشهای پاشنه بلند در فصول بارندگی سال می باشد. البته لازم بذکر است که ست کردن یک بوت پاشنه یکسره در مد شما به راحتی انواع دیگر بوتها مانند چلسی بوت ، بوت جورابی و بایکر بوت نخواهد بود لذا ست کردن این نوع از بوت مخصوصا در نوع نیم بوت و نیم ساق ظرافت بیشتری را می طلبد.

بوت پاشنه یکسره زنانه

 • بایکر بوت

قطعا یکی از پرطرفدارترین انواع بوت های زنانه مخصوصا در میان بانوان جوان نوع بایکر بوت می باشد. بایکر بوت گزینه بسیار مناسبی برای فصول سرد سال می باشد. بایکر بوت در دو نوع نیم ساق و ساقدار طراحی و تولید می شود. ترکیب بایکر بوت ساقدار و یک جین جذب مسلما استایل مناسبی را برای شما به ارمغان خواهد داشت و از سرخوردن شما نیز در فصول بارندگی جلوگیری خواهد کرد. بایکر بوت زنانه می تواند انتخاب مناسبی برای نیمه دوم فصل پاییز تا اتمام زمستان باشد.

این نوع از بوت دارای کمی چاشنی راک می باشد لذا درصورتیکه تمایل دارید از سبک راک دوری کنید و همزمان از مزیت های بایکربوت هم بهره مند شوید می بایست از رنگ های روشن تر بایکر بوت استفاده کنید.

بایکر بوت زنانه

 • بوت لژدار

ویژگی اصلی بوت های لژدار پاشنه و زیره ضخیم آن ها می باشد که در اغلب موارد لژ این بوت ها آجدار و دندانه ای  طراحی می شود.

زمینه طراحی این نوع از بوت ها کاملا راک می باشد لذا برای ست کردن بوت لژدار شما می بایست از سبک راک در مد لباس خود پیروی کنید مانند شلوارهای زخمی، تیشرت های طرح راک ، بالا تنه چرمی.

این نوع از بوتها را نباید با انواع بوتهای بایکر بوت و رایدینگ بوت اشتباه گرفت.

البته طراحی های تلفیقی نیز در بوتها وجود دارد بطور مثال تصویر زیر یک بوت نیم ساق لژدار چلسی می باشد.

بوت لژدار چلسی زنانه

 • رایدینگ بوت یا سوارکاری

یکی از انواع پر کاربرد و محبوب بوتهای ساقدار زیر زانو بوت سوارکری می باشد . اشتباه نکنید این بوت تنها برای سوارکاری کاربرد ندارد در واقع بسیاری از بوتهای زیر زانوی زنانه که نقش بسیار پر رنگی نیز در استایل مد زمستانی بانوان را ایفا می کند در واقع بوت رایدینگ می باشد. این نوع از بوتها تا زیر زانو طراحی می شوند همراه با یک شلوار جذب استایل زیبایی را برای شما فراهم خواهد کرد.

البته از این نکته نباید قافل شده که محدودیت اصلی بوتهای زنانه زیر ساق بلند محدودیت فصلی استفاده از آنها می باشد.

بوت زیر از طراحی های calvin klein برای شما انتخاب شده است.

بوت سوارکاری زنانه

 • آگ بوتز

طراحی آگ بوت ریشه در سنتهای استرالیا دارد و در ساخت اصیل این بوتها از پوست گوسفند پشت و رو شده استفاده می شود. البته امروزه انواع آگ بوتز با جنس مصنوعی طراحی و تولید می شوند. بدلیل پوشش پشمی آگ بوتز ها و ضد آب بودن ،مدل های ساق داراین نوع از بوت  انتخاب مناسبی جهت روزهای سرد زمستان می باشد. پوشش پشم این نوع از کفش ها باعث می شود احساس بسیار راحتی را حین استفاده از آگ بوتز تجربه کنید. اشاره به این نکته حائز اهمیت است که این نوع از بوتها برای روزهای نه چندان سرد پاییزی انتخاب مناسبی نخواهند بود زیرا گرمای داخل کفش باعث داغ شدن پای شما خواهد شد. زیره آگ بوتز از نوع تخت و کاملا انعطاف پذیر می باشد.

پیشنهاد مدا برای ست کردن آگ بوتز استفاده از کاپشن کوتاه ، پانچو ، پالتوهای خزدار به همراه شلوار جین نسبتا جذب می باشد.

 • بوت خزدار

یکی دیگر از پرطرفدارترین بوتهای زنانه بوت خزدار می باشد. طراحی هایظریف این بوتها به همراه حس لطافت خزها باعث شده است این گروه از بوتها از انتخابهای رایج بانوان باشند. ویژگی اصلی این بوتها حس راحتی پا در سرما و ظاهر آراسته و ملوس این گروه از بوتها می باشد. بدلیل استفاده از خز در طراحی بوتهای خزدار پوشیدن این نوع از کفش باعث القای حس ملیحی به استایل شما می شود. البته استفاده از بوت خزدار برای روزهای بارانی شاید بهترین انتخاب نباشد زیرا ظاهر بوت با خیس شدن خزهای آن از حالت اصلی خود فاصله می گیرد.

بوت خزدار زنانه

 • بوت برفی

چنانچه قصد و یا احتمال یک پیاده روی در میان برف را پیش رو دارید حتما می بایست جهت محافظت از پاهای خودتون از یک بوت برفی مناسب و با کیفیت استفاده کنید.  البته تنوع رنگ در این نوع از بوتها امکان ست کردن بوت برفی را با استایل زمستانی شما فراهم خواهد کرد.

بوت برفی زنانه

 • بوت بارانی

یکی دیگر از انواع بوتهای زنانه بوت بارانی می باشد. این مدل از بوت در ارتفاع های مختلف ساق طراحی و تولید می شود. درطراحی و تولید اصیل این بوتها از چرم استفاده می شده است ولیکن امروزه جنس های لاستیکی جایگزین چرم در تولید این نوع از بوت ها شده است.

چنانچه احتمال افزایش سطح آب بدلیل گرفتگی معابر را می دهید  یا به هر دلیلی لازم است در سطحوح خیس پیاده روی کنید پس حتما می بایست یکی از این نوع بوتها را در کمد خود داشته باشید.

 • امیدوارم خواندن این مطلب برایتان مفید بوده باشد.
 • مدا پذیرای نظرات سازنده شما می باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید